Słowackiego 7a
62-300 Września

690 325 825
wet.wrzesnia@gmail.com

Pn. - Pt. 11:00 - 18.00
Sob. 10:00 - 12:00

Kamień nazębny- zmora każdego właściciela małego psa, głównie Yorka, Maltańczyka, Shih-tzu, Pudla, Jamnika, czy Foxteriera. Brzydki zapach z pyszczka, zaawansowany stan zapalny, silnie zaczerwienione dziąsła, odsłonięte szyjki zębowe i w konsekwencji utrata zębów stałych-oto żniwa nieleczonego kamienia nazębnego. Pomimo, że tak popularny u ras mniejszych, dotknąć może psa każdej wielkości, w każdym wieku, spotykany także często u kotów.
Kamień w jamie ustnej to przede wszystkim siedlisko bakterii i miejsce odkładania się resztek pokarmowych, które gnijąc uwalniają swój odrażający zapach. To on właśnie jest pierwszym objawem, który kieruje klienta do lekarza weterynarii ze swoim zwierzakiem.
Kiedy ostatni raz zaglądaliście do pyszczków swoich podopiecznych?
Może dzisiaj jest ten dzień?
Louis już pozbył się problemu- za pomocą ultradźwięków usunęliśmy dzisiaj całą płytkę kamienną, zabezpieczyliśmy dziąsła łagodzącym żelem i psiak cierpliwie czeka na powrót do domku.
Zabieg trwał około 40 minut, jest bezbolesny i bardzo bezpieczny, dzięki nowoczesnym środkom premedykującym. Po zrobieniu w buzi porządku warto jednak pamiętać, aby wprowadzić działania profilaktyczne, które znacznie spowolnią proces ponownego odkładania się minerałów. Możliwości mamy wiele:
-pasty i szczoteczki
-żele
-spray'e
-płyny dodawane do wody
-gryzaki z chlorofilem
Wszystko dostępne u nas na miejscu, lub na zamówienie na następny dzień.
Zapraszamy do Centrum po więcej informacji-do każdej wizyty ocena jamy ustnej w prezencie!

Zaawansowany kamień nazębny u młodego Yorka- widoczny już rąbek zapalny brzegu dziąseł, wyczuwalny był silny, nieprzyjemny zapach z pyszczka.

Ząbki po wyczyszczeniu skalerem ultradźwiękowym-na takim etapie zaawansowania zmian jest to jedyne wyjście z sytuacji. Zabieg jest bezbolesny, mało inwazyjny, wymaga jednak premedykacji, aby dokładnie obejrzeć całą jamę ustną i usunąć kamień również spod brzegu dziąsła i z wnętrza trzonowców. Po zabiegu smarujemy dziąsła ochronnym żelem,co uśmierzy ból i przyspieszy powrót do zdrowia pacjenta.

Loius już po wszystkim. Nieco obrażony, ale godzina nieprzyjemności zaowocuje zdrowym uśmiechem i długim cieszeniem się wszystkimi zębami. Co teraz? Ważne,aby po zabiegu utrzymywać profilaktykę kamienia nazębnego-szczoteczka z pastą, gryzaki z chlorofilem, psie chrupki enzymatyczne, płyny dolewane do wody do picia i sparay'e- do wyboru, do koloru.

Zapraszamy do kontaktu, jesteśmy do Państwa dyspozycji

Kontakt